Přezkoumání 2023

Philip Handl (AUT) - Sieger Salzkammergut Trophy 2023 - 209 km Extremdistanz (Foto: sportograf)Philip Handl (AUT) - Sieger Salzkammergut Trophy 2023 - 209 km Extremdistanz (Foto: sportograf)

Ohlédnutí za 26. ročník Salzkammergut Trophy - vítězové extrémního trasy

Philip Handl z Tyrolska dostál své roli favorita a vyhrál horskou bitvu na 26. ročníku Salzkammergut Trophy s rekordním časem 9:22:31 a náskokem více než 6 minut před Lukasem Kaufmannem z Horního Rakouska. Třetí skončil Štýřan David Schöggl a čtvrtý Rick Steffen z Německa.

V extrémním závodě žen zvítězila Bianca Somavilla z Tyrolska s časem 11:52:33 před Annou Bicskei z Maďarska. Třetí místo obsadila Lucia Carbini z Itálie.

Karel Hartl jako nejlepší Čech skončil devátý a společně s Tomášem Kalitou a Filipem Lišhákem si zajistil vítězství v týmové klasifikaci.

Julian Badiar se jako nejlepší účastník ze Slovenska umístil na 17. místě. Společně s Tomášem Dedinským a Miroslavem Ďurači obsadil 6. místo v týmové klasifikaci za "Slovak Snail Highlanders Team".

Celkem se na dvou gravel a 7 MTB tratích utkalo o trofeje více než 3 000 účastníků z 32 zemí, z toho 472 na nejdelší trati 209 km s 7 008 v.m.

Všem vítězům a finalistům gratulujeme!

Váš tým Trophy

více

svinout
Milena Kalašová (CZE) - Siegerin Salzkammergut Trophy 2023 - Strecke B - 126,8 km (Foto: sportograf)

Distance B: Dvojnásobné české vítězství Kalašové a Dubcové

Více než 700 účastníků se postavilo na start druhé nejdelší distance Trophy na 126,8 kilometru a 3 758 výškových metrů.

Vítězka extrémní distance Trophy z let 2014 a 2015 a loňská vítězka trasy B Milena ...
více

Vítězka extrémní distance Trophy z let 2014 a 2015 a loňská vítězka trasy B Milena Kalašová (K3 Performance) zvítězila s časem 6:54:07 hodin před Janou Dubcovou (BJEŽ Racing Team) a Rakušankou Theresou Rindler Bachl.

V závodě mužů zvítězil Karl Markt z Tyrolska s časem 5:27:42 a náskokem 7'47'' před Matthiasem Albertim (GER) a 7'55'' před Michaelem Kampelmüllerem z Horního Rakouska. Nejlepším Čechem byl Petr Tatíček ze Ski a Bike centra Radotín na 13. místě.
svinout
Michaelou Tokarčíkovou (CZE) - 2. Platz Salzkammergut Trophy 2023 - Gravel Marathon (Foto: sportograf)

Trať C a gravel maraton

Na trati C Salzkammergut Trophy se již sedm let koná závod v gravelu. Zvítězil Luca Hautz (AUT) s náskokem tří minut před Michaelou Tokarčíkovou (NAPOHODU bike team Píšť). Tamara Kuštárová (SVK) skončila desátá, Peter Danis (SVK) jedenáctý v závodě mužů.

více

V klasifikaci MTB na trati C byl nejlepším Čechem Hynek Tekula (DK BikeShop Racing Team) na celkovém čtvrtém místě. Daniel Polman (Ultra Paka Racing Team) skončil osmý, Michaela Bojková (BIKE 2000) desátá.
svinout
Sportograf Urkunde

Nejlepší fotografie na bikeboard.at a sportograf.com

Nejlepší tiskové fotografie Erwina Haidena najdete na bikeboard.at. Na stránkách sportograf.com je online k dispozici přibližně 40 000 fotografií účastníků, ke kterým se snadno dostanete pomocí čísla závodu. Pokud si zakoupíte všechny fotografie ...
více
Nejlepší tiskové fotografie Erwina Haidena najdete na bikeboard.at. Na stránkách sportograf.com je online k dispozici přibližně 40 000 fotografií účastníků, ke kterým se snadno dostanete pomocí čísla závodu. Pokud si zakoupíte všechny fotografie za all-inclusive cenu 24,99 eur, můžete si nejpozději po 24 hodinách stáhnout a vytisknout své fotografie a osobní certifikát o účasti.