Přezkoumání 2018

Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2018 - Strecke A (Foto: Joachim Gamsjäger)Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2018 - Strecke A (Foto: Joachim Gamsjäger)

Rekord trasy! Konny Looser (SUI) obhajuje titul!

Přesně v pět hodin za úsvitu 14. července byla odstartována 21. Salzkammergut Trophy s 719 sportovci! Bikeři museli zvládnout neuvěřitelných 210,2 kilometrů a 7.119 výškových metrů na trase A. Závod se vyvíjel velmi napínavě. Obhájce Konny Looser a vítěz z let 2015 a 2016, Andreas Seewald z Lengries v Bavorsku, vedli startovní pole od začátku společně s Davidem Schögglem (KTM Pro Team) ze Štýrska. Po 125 kilometrech byli všichni tři ještě pospolu. Na Hallstätter Salzberg už David Schöggl vysoké tempo Loosera a Seewalda neudržel a ztratil minutu a půl. Švýcarovi se povedlo Seewaldovi ještě poodjet a vyhrál s dvouminutovým náskokem a traťovým rekordem.

Ondřej Fojtík (Force KCK Zlín) při své 15. účasti na Trophy na nejlepší nestačil. Časem 10:38:39 dosáhl ale na 9. příčku celkově a byl 2. v kategorii M40. Časy pod 12 hodin dosáhli Tomáš Kechrt (PRIME sport expert - 20. místo), Martin Imrich (MTBIKER - 23. místo), Jakub Sedlář (Intersport Genesis Team - 26. místo), Jiří Zárybnický a Štěpán Karban ze Skibikecentrum.cz (místa 34 a 37) a Tomáš Paclt (N.A.C.O. Liberec - 39. celkově) velmi dobrých umístění.

V hodnocení týmů Jiří Zárybnický, Štěpán Karban a Tomáš Kučera (Skibikecentrum.cz) časem 35:17:38 skončili 4. a tým Slovak Snail Highlanders s Markem Maryncakem, Tomášem Dedinským a Tomášem Tomáškem časem 38:23:47 obsadil 5. příčku.
svinout
Skoro 600 účastníků z České republiky a Slovenska

Salzkammergut Trophy je u českých a slovenských bikerů už mnoho let velmi populární. Na skoro všech trasách dosáhli na dobrá umístění v kategoriích a 50 členů Snail Highlanders vyhrálo celkovým časem přes 370 hodin soutěž Slow-Motion!

Klára Šafaříková (ČEZ Cyklo Team) 3. místo U17
Denisa Skrbková (1. Platz), Sabine Söllinger (2. Platz) und Zuzana Palúchová (3. Platz) - Sieger Salzkammergut Trophy 2018 - W20 Strecke A (Foto: Martin Bihounek)

Příčka 1 a 3 pro
Denisu Skrbkovou (CZE) a
Zuzanu Palúchovou (SVK)
v kategorii W20

Průběh závodu žen nebyl o nic méně napínavější. Barbara Mayer (AUT) udávala tempo od začátku a měla už po 30 km náskok 10 minut. Až k Salzbergu si držela konstantní odstup před Sabine Sommer (AUT), vítězku minulých dvou ročníků. Ale v dlouhém stoupání z Hallstattu do Gosau vystupňovala Sabine Sommer tempo. U Gosausee už ztrácela jen 4 minuty. V posledním stoupání Sabine Sommer dojela Barbaru Mayer. Obě pak dojely do cíle společně a projely v prakticky stejném čase cílovou čáru.

Denisa Skrbková (BEKO Bike Racing Team) přijela do cíle čtvrtá a zároveň vybojovala vítězství v kategorii W20. Hanka Nenadálová (MTB R2 Team) a Zuzana Palúchová (The Slovak Snail Highlanders) obsadily 7. a 8. příčky a zajistily si tak 3. místa ve W40 u W20.