Klikněte sem, pokud se Newsletter nezobrazí správně.

Obsah Trophy Newsletteru

Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2022 - 213 km Extremdistanz (Foto: Kurt Reiter)Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2022 - 213 km Extremdistanz (Foto: Reinhard Hörmandinger)

Zářivé počasí, zářící vítězové - takový byl 25. ročník Salzkammergut Trophy

Švýcarský maratonský šampion Konny Looser (Stoll-Racing Team) vyhrál nejdelší a nejtěžší distanci Salzkammergut Trophy, na 213 kilometrů a 7059 výškových metrů, s náskokem téměř 10 minut před Němcem Matthiasem Albertim (KTM Factory MTB Team) a Tyrolanem Philipem Handlem (Team Texpa Simplon). Nejlepším Slovákem byl Jan Halík na třináctém místě s časem 10:52:17 a náskokem 37 sekund před Ondřejem Fojtíkem.
více

V závodě žen splnila roli favoritky Barbara Mayerová (RC ARBÖ SK VÖEST) z Horního Rakouska. Zvítězila s náskokem více než 18 minut před Němkou Veronikou Weißovou. Třetí místo obsadila Cemile Trommer (GER), čtvrté Jana Žídeková z týmu Cyklotrenink.com a šesté Hana Uhlíková z Řevnic u Prahy.

V týmové klasifikaci zvítězil tým DDMC z Německa před týmem Cyklo Atom z České republiky a slovenskými "Snail Highlanders".

Dobré výsledky účastníků z České republiky a Slovenska na všech trasách Trophy!

Milena Kalašová (K3 Performance), vítězka extrémní distance Trophy v letech 2014 a 2015, letos zvítězila na 121kilometrové trati před Biancou Somavillovou z Tyrolska a Annou Bicskeiovou z Maďarska. Čtvrté místo obsadila Helena Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching), osmé Nikol Flašarová (Endorphin Republic). Jako nejlepší Češi dojeli do cíle druhé nejdelší distance Jan Beneš (Kola Pakandl) a Jiří Reeh (Hervis SportsClub) na 7. a 8. místě.

Na 52kilometrové trati obsadila Kristýna Pejšová (GHOST Team) páté místo, Ondřej Hoffman (Czech MultiSport Coaching) skončil mezi juniory na 37kilometrové trati čtvrtý a Marianna Erbenová (Czech MultiSport Coaching) byla na nejkratší trati druhá.

Jiří Novák (Full Gasss) a Peter Danis (SVK) obsadili v gravel maratonu na 63,3 kilometrů a 2063 výškových metrů třetí, resp. páté místo!

Gravel maratonu a sedmi tras Trophy se zúčastnilo celkem 2 839 účastníků, z toho 430 na nejdelší trase. Vzhledem k ideálním povětrnostním podmínkám byl podíl nedokončených na extrémní trati jen necelých 25 %. Poslední závodníci dorazili do Bad Goisernu až za tmy a v cíli je přivítalo početné nadšené publikum a čert Trophy.

Gratulujeme všem vítězům a všem finisherům! Své nejvtipnější zážitky, ale i návrhy, nápady a podněty na zlepšení nám prosím posílejte e-mailem na adresu umfrage@trophy.at.

Přihláška na Trophy 2023

26. ročník Salzkammergut Trophy se bude konat od 14. do 16. července 2023. Registrace jsou možné od nynějška až do konce srpna za dosavadní ceny a je možné si opět rezervovat "Flex-Option".

Těšíme se na Vaši účast!

Váš tým Trophy
svinout
Salzkammergut Mountainbike Trophy 2022 - Teufel an der Strecke in Gosau (Foto: Marc Schwarz)

Nejlepší fotky na bikeboard.at a sportograf.de

Nejkrásnější tiskové fotky od Erwina Haidena jsou na bikeboard.at a na sportograf.com je cca 30.000 účastnických fotek online. Diplomy lze nyní generovat prostřednictvím výsledkové listiny ...
více
Nejkrásnější tiskové fotky od Erwina Haidena jsou na bikeboard.at a na sportograf.com je cca 30.000 účastnických fotek online. Diplomy lze nyní generovat prostřednictvím výsledkové listiny a každý může bezplatně používat náš nezpracovaný videomateriál.
svinout
MME Logo

Seriál MarathonMan 2022: účast ještě možná

7. srpna slaví Erzgebirgs-Bike-Marathon v Seiffenu své už 30. výročí. Na výběr jsou trasy 40, 70 a 100 kilometrů, přihlášky jsou možné ještě krátce před startem. Finále série MarathonMan ...
více
7. srpna slaví Erzgebirgs-Bike-Marathon v Seiffenu své už 30. výročí. Na výběr jsou trasy 40, 70 a 100 kilometrů, přihlášky jsou možné ještě krátce před startem. Finále série MarathonMan 2022 se koná v Itálii.
svinout
Salzkammergut Trophy Individuell 2020 - Ewige Wand (Foto: Erwin Haiden)

Trophy Individual znovu do konce října!

Účast v soutěži Trophy Individual  je možná až do konce října. Zúčastnit se může každý, kdo si chce vyzkoušet závodění a poznávání tras Salzkammergut Trophy v kombinaci závodu a MTB vyjížďky!
více
Účast v soutěži Trophy Individual  je možná až do konce října. Zúčastnit se může každý, kdo si chce vyzkoušet závodění a poznávání tras Salzkammergut Trophy v kombinaci závodu a MTB vyjížďky! Účastnický poplatek za vybranou trasu je pouze 19 Euro včetně startovního balíčku a trička! Za příplatek 10 Euro se můžete zúčastnit všech nabízených distancí! Konečná výsledková listina bude zveřejněna na začátku listopadu.
svinout
Mountainbike-Tour Dachstein Salzkammergut - Gosaukamm (Foto: Andreas Meyer)

Nové MTB trasy v Solné komoře

Od letošního roku je v Solné komoře k dispozici sedm nových tras k alpským pastvinám, do hor a k jezerům. Objevte při svém příštím pobytu nové trasy pro horská kola v Bad Ischlu, Bad Goisernu, Gosau, Hallstattu a Obertraunu!