Přezkoumání 2016

Start Salzkammergut Trophy 2016 - B-Strecke (Foto: Erwin Haiden)Start Salzkammergut Trophy 2016 - B-Strecke (Foto: Erwin Haiden)

Ohlédnutí za Trophy 2016

Uběhlo to rychle a 19. Salzkammergut Trophy je historií. S 5.222 startujícími v jednotlivých závodech – maratony na sedmi distancích, SCOTT Junior Trophy, sjezd jednokolek a poprvé eMTB-Trophy epowered by Bosch – byla opět značně překonána hranice pěti tisíci startujících. Tým Trophy děkuje všem účastníkům, týmům a organizacím, všem vlastníkům pozemků a sousedům, věrným příznivcům a sponzorům, a v neposlední řadě 1.100 pomocníkům, bez nichž by akce takových rozměrů nebyla vůbec možná!
Milena Cesnaková 2016 Drittplatzierte (Foto: Martin Bihounek)

Milena Cesnaková třetí na nejdelší trati

Milena Cesnaková dojela třetí na extrémní distanci časem 13:39:42. Po loňském vítězství byla tentokrát předstižena Sabine Sommer (AUT) a Katjou Walz (GER).
Čtvrtá příčka patří Janě Skrbkové, kerá do cíle v Bad Goisernu dorazila časem 13:43:56.

V mužích obhájil prvenství Andreas Seewald (GER), který si připsal rekordní čas 9:48:12, před Danielem Rubisoierem (AUT) u Martinem Ludwiczekem (AUT). Nejlepší Čech byl Martin Klofanda na 19. příčce. Největší favorité Wolfgang Krenn (AUT) a Ondřej Fojtík (CZE) kvůli technickým defektům závod nedokončili.
UEC Masters Karel Hartl (Foto: Erwin Haiden)

ME UEC Masters na Trophy

Modré trikoty mistrů Evropy Masters byly předány ve třech ženských a v sedmi mužských kategoriích. Celkově třetí Karel Hartl si časem 5:24:08 zajistřil stříbrnou příčku v kategorii Masters 2, přičemž ho porazil pouze Ital Georgy Dmitriev. Uwe Hochenwarter (AUT) se stal s časem 5:08:22 evropským šampionem v 1. Druhý a třetí byli Markus Schweiger (AUT) resp. Norbert Mayer (AUT).

Nejrychlejší účastnicí ME byla Paulina Wörz (GER). Dosáhla času 3:55:25 a měla náskok 10 minut na druhou v Masters 1, Nataliji Anderluh ze Slovinska.
Start B-Strecke (Foto: Marc Schwarz)

Aleš Strnad druhý na trase B

Trasa B i tentokrát patřila mezi nejoblíbenější. Mezi 1.038 startujícími na 119 km bylo i 43 žen. Aleš Strnad z České republiky vybojoval časem 5:22:31 druhé místo za lokálním matadorem Lukasem Islitzerem (5:18:23). Třetí místo bral časem 5:31:47 Němec Lennard Heidenreich. Bývalý biatlonový profík Christoph Sumann skončil dobrým časem 31. v kategorii M40.

V ženách se z vítězství stylem start-cíl radovala v Tyrolsku žijící Němka Andrea Böttger. Její čas byl 6:26:38. Irina Krenn z Bad Goisernu obsadila druhou příčku za 6:36:19 a Agnes Kittel (6:38:31) byla třetí.
Sieger M20 C-Strecke (Foto: Reiter Kurt)

Triumf Lavičky v kategorii M20 na trase C

642 účastníků se vydalo na trasu C se startem v Obertraunu na 76 km s 2.446 v.m. V mužích se rozhodovalo až na cílové pásce, nakonec vyhrál Maďar Zsolt Búr o desetinu sekundy před Čechem Adamem Lavičkou, který ale vyhrál kategorii M20. Třetí dokončil Němec Benjamin Michael.

Regina Genser (GER) vyhrála v ženách s velkým náskokem osmi minut před Biancou Morvilla (ITA) a Denise Möderl (GER). Na jedenácté pozici celkově a šesté v kategorii W20 se stala Michaela Matoušková nejrychlejší českou účastnicí.
Einrad Downhill (Foto: Martin Bihounek)

AC Villanders dominoval závodu jednokolek

Jihotyrolský AC Villanders ovládl sjezd jednokolkařů. Michael Rabensteiner vyhrál před svým bratrem Florianem a loňským vítězem Lukasem Huberem. V ženách vyhrála Laura Baumgartner před obhájkyní prvenství Verou Hofer a Baumgartner Sarah.

Den přetím si zajistili na maratonské trati vítězství Florian a Stefan Rabenberger. Na 37,9 km vyhrál Florian před rakouským mistrem Benem Sojou a Polákem Maksymem Siegienczukem. Stefan vyhrál na trati 22,1 km před Geraldem Rosenkranzem. V ženách vyhrála Němka Jana Tenamberger trasu 22,1 km. Za ní skončily Baumgartner Laura a Wiedener Rebecca.
UEC Masters Mistrovství Evropy na Salzkammergut Trophy 2016!

Tyto tituly byly uděleny u žen ve třech různých věkových kategorii a mužů v sedmi věkových kategorií. Trasa žen vedl z Obertraun do Hallstätter Salzberg kolem Gosausee az do cile v Bad Goisern . 76 kilometrů a 2,446 metrů prevyseni bylo na programu to bya soucasne i trasa C na Salzkammergut Trophy.
více
Muži startovali z Bad Goisernu na trase B. 120 km okruh startem z Goiserer Marktplatz pres Raschberg a Hütteneckalm , pres Ewige Wand, Lauffen a pak směrem k jezeru Hallstatt. Tam čekal po Hallstattu a solné doly 30 % vyjezd na Salzberg pres Gosautal az do cile v Bad Goisernu . Trasa mnela 3,848 metru prevyseni

Nejlepší časy : Paulina Wörz / GER a Uwe Hochenwarter / AUT !
U zen to byla Paulina Wörz (GER) s nejrychlejší časem. Paulina Wörz z Oberallgäu mnela cas 03:55:25 v Bad Goisernu. Druha Natalija Anderluh ze Slovinska prijela 10 minut pozdeji.
U muzu,Korutansky Uwe Hochenwarter (AUT) nenasel supera, jeho cas: 5:08:22, pote prisel Ital Georgy Dmitriev s 11min odstupem .

Zde vítězové šampionátu UEC Masters MTB :

Zeny 76 km a 2.446 hm (Start Trasa C v Obertraun)
Masters1w: Paulina Wörz (GER) 3:55:25
Masters2w: Claudia Paolazzi (ITA) 4:13:48
Masters3w: Carol Rasmussen (DEN) 4:25:16

Muzi 119 km a 3.848 hm (Start Trasa B v Bad Goisern)

Třídenní program!

Diváci nepřijdou během víkendu na Trophy zkrátka. V pátek začínají od 11:00 výlety na eMTB s průvodcem od stánku Bosch eBike Systems. Výlety helikoptérou nad závodní tratí budou nabízeny od 13:00. Od 17:00 je vzdušný prostor nad náměstím v Bad Goisernu uzavřen pro dirt-bikery, kteří předvedou své nejlepší triky a v 19:00 budou slavnostně předána startovní čísla top jezdcům a prominentům ve slavnostním stanu. Od 21:00 se Ö3-DJ Philip Kofler postará o letní „Trophy-Warm-Up“!
V sobotu se v prostoru startu a cíle postará o dobrou náladu tým skvělých moderátorů. Po dojezdu posledních v cíli a vyhlášení vítězů ve slavnostním stanu začíná v zámku Neuwildenstein od 22:00 „After-Race-Party“, při které DJ Stocki zahraje hostům až do pozdní noci.
Vítězové sjezdu jednokolek jsou očekáváni v neděli už v 9:15 v cíli na náměstí a v 10:00 začíná SCOTT-Junior-Trophy.
SCOTT Junior Trophy nově!

SCOTT Junior Trophy se vloni zúčastnilo přes 400 dětí a mládežníků ve věku mezi 3 a 14 let. Počet přihlášek na letošek je 25 % v plusu! Především nová soutěž Parcours sbírá pozitivní ohlasy! Při ní můžou účastníci bez časového tlaku překonávat různé překážky a předvádět své technické dovednosti. Rozdělení do kategorií bude nikoli podle věku, ale podle rozměrů kol!

Pro děti kategorie U7 není tentokrát závod v XC! Od U9 se mohou děti sami rozhodnout, jestli budou startovat na Parcours nebo na XC závodě s měřením času. Až do U13 je letos poprvé hodnocení zvlášť pro dívky a chlapce. V U15 startují všichni pohromadě, protože tady není startovní pole tak početné.
Novinka: „E-Bike Trophy“

V roce 2016 poprvé v rámci Salzkammergut zorganizujeme soutěž pro pedelecy. Trasa měří 36 kilometrů a má cca 1.200 v.m.Časomíra bude zapnuta jen na třech měřených úsecích. Hodnoceny budou dva výjezdy a poslední trail krátce před cílem, přičemž celá trasa musí být absolvována v časovém limitu. Kdo bude chtít v tomto závodě uspět mezi nejlepšími, ten musí jet mezi měřenými úseky co nejekonomičtěji.

Kdo ještě nemá e-bike, ten se může o tomto tématu dostatečně informovat během víkendu Trophy na Bike-Expo. Přes 80 vystavovatelů ukáže v Bad Goisernu aktuální novinky v cyklistické branži, na mnohých stáncích budou k dispozici také testovací kola. V nabídce budou také testovací jízdy na e-bicích s průvodci v horském terénu nad Bad Goisernem.
Salzkammergut Trophy 2014 – UEC Masters EM Europameister (Foto: Martin Bihounek)

ME UEC Masters v Bad Goisernu!

V Bad Goisernu bude 9. července 2016 podruhé ME UEC Masters. Startovat mohou licencovaní ročníku1986 a starší.

Ženy startují v Obertraunu na 76,0 km (2.446 v.m.) ve třech kategoriích. V mužích budou rozdělovány modré dresy mistrů Evropy v sedmi kategoriích na trase 119,5 km (3.838 v.m.).

Titelblatt Mountainbiken 2016 - (Foto:OÖ Tourismus)