Felülvizsgálat 2018

Péter Szalay (HUN) - 6. Platz Salzkammergut Trophy 2018 - M30 Strecke A (Foto: sportograf.de)Péter Szalay (HUN) - 6. Platz Salzkammergut Trophy 2018 - M30 Strecke A (Foto: sportograf.de)

A magyar Szalay Péter a 12. helyen végzett az extrém távon

Július 14-én hajnali sötétben, pontosan 5 órakor elrajtolt a 21. Salzkammergut Trophy 719 bátor résztvevővel. Az „A”-szakaszon résztvevő kerékpárosoknak 210,2 kilométert és 7.119 méter szintemelkedést kellett legyőzniük. A verseny nagyon izgalmasan alakult. Az előző év győztese Konny Looser (Svájc) és a 2015-ös és 2016-os év győztese, Andreas Seewald (Németország) már a rajttól kezdve együtt vezették a mezőnyt az osztrák David Schöggl-lel (KTM Pro Team). 125 km után ez a három versenyző még mindig együtt haladt. A hallstatt-i Salzbergnél David Schöggl már nem tudta tartani a Looser és Seewald által diktált tempót és másfél percet veszített idejéből. A további gyors tempóval a svájcinak sikerült Seewaldot is maga mögött hagynia és végül két perc előnnyel ő nyerte a csatát és ezzel új szakaszrekordot állított fel.

Szalay Péter (Bike-Zone Gödöllő) először vett részt az extrém szakaszon és rögtön egy igen előkelő helyezést ért el. 10:55:23 –as idejével a teljes mezőny 12. helyezettje lett, saját korosztályában (M30) pedig 6. helyezést ért el. A 36 magyar résztvevőből 22-en sikeresen teljesítették az extrém távot. A csapatoknál a Várallyai László, Vock Mátyás és Dr. Timár Zsolt alkotta csapat 38:51:02-es idejével a 10. helyezést szerezte meg a Bakony Racing Team számára.
kevesebbet mutat
Start B-Strecke (Foto: Joachim Gamsjäger)

Több, mint 250 magyar résztvevő

A Salzkammergut Trophy évek óta kedvelt verseny a magyarok körében is. Szinte minden szakaszon van olyan magyar résztvevő, aki a saját korosztályán belül az első 10 helyezett között zárja a versenyt.