Felülvizsgálat 2019

Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - 210 km Extremdistanz (Foto: Erwin Haiden)Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - 210 km Extremdistanz (Foto: Erwin Haiden)

Extrém táv, extrém időjárás: Looser idén harmadik alkalommal is nyert!

Idén harmadik alkalommal ismét a svájci Konny Looser nyerte a Trophy extrém szakaszát jelentős fölénnyel a tiroli származású Martin Ludwiczek előtt. Kevesebb, mint egy perc hátránnyal a felső-ausztriai származású Lukas Kaufmann pedig a harmadik helyet szerezte meg.
bővebben

A 676 jelentkezőből hajnali 5 órakor 526 kerékpáros jelent meg a zuhogó esőben a startvonalnál. Az extrém időjárási viszonyokra hivatkozva 216 kerékpáros adta fel a versenyt. Katharina Fiala (Bécs) a 9 női induló közül egyedüliként ért célba a késő esti órákban, akit már számos lelkes szurkoló várt.

A 23. Salzkammergut Trophy 2020. július 18-án kerül megrendezésre!
Már most jelentkezhetsz a versenyre.

kevesebbet mutat
László Várallyai (HUN) - 21. Platz M40 Strecke A und Zsolt Timár (HUN) - 28. Platz M30 Strecke A - Salzkammergut Trophy 2019 (Foto: sportograf.de)

Magyarország legjobbjai!

Várallyai László és Timár Zsolt a Bakony Racing Team tagjai 13 óra és 5 perc tekerés után egyszerre haladtak át a bad goisern-i célvonalon, így megszerezve a 21. helyet az M40-es illetve a 28. helyet az M30-as kategóriában.
bővebben

Gratulálunk minden célba érkező versenyzőnek, akik a különösen nehéz körülmények ellenére is teljesítették a távot.

Várallyai László (Bakony Racing Team)
13:04:59

Timár Zsolt (Bakony Racing Team)
13:04:59

Árvay Dénes (Bike-Zone Gödöllő)
14:05:19

Nagy Sándor Gergő (Vasi Triatlon Sportegyesület)
15:55:31

Biki Norbert (KIVÁLÓK-BakonySport KSE)
16:02:12

Karakai Viktor (Merida Maraton Team CST)
16:04:15

Bodnár Márton (HegyiBringa SE)
16:04:48

Brigitta Poór (HUN) - Siegerin Salzkammergut Trophy 2019 - Strecke B (Foto: Erwin Haiden)

A „B” táv női győztese Poór Brigitta (Merida Maraton Team)!

A résztvevők körében ismét a 119,5 km hosszú és 3.848 méter szintemelkedést tartalmazó "B" szakasz volt a legkedveltebb.

bővebben
A résztvevők körében ismét a 119,5 km hosszú és 3.848 méter szintemelkedést tartalmazó "B" szakasz volt a legkedveltebb. Az 1.110 jelentkezőből a rossz időjárási körülmények miatt 873 kerékpáros vágott neki a versenynek és közülük 761 kerékpáros ért célba.

Poór Brigitta (Merida Maraton Team CST) szenzációs hajrával, alig egy perc előnnyel nyerte ezt a szakaszt a német Annette Greiner előtt. Irina Krenn Bad Goisern-ből pedig a harmadik helyet szerezte meg.

A férfiaknál Christoph Soukup (KTM MTB Factory Team) nyerte ezt a szakaszt a felső-ausztriai Alexander Stadler (Intersport Genesis Team) illetve csapattársa Matthias Alberti (Bajorország) előtt. Csoka Zsolt a legjobb magyarként 6:16:18 idővel ért célba, ezzel megszerezve a saját korosztályában (M40) a 4.helyet.
Péter Gergácz (HUN) - 5. Platz Salzkammergut Trophy 2019 - MAK Strecke G (Foto: sportograf.de)

Csaknem 250 magyar
résztvevő!

A Salzkammergut Trophy évről-évre egyre kedveltebb a magyarok körében is. A rövidebb távoknál is számos magyar résztvevő végzett saját korosztályában az első 10 helyezett között.