Přezkoumání 2017

Salzkammergut Trophy 2017 - Sieger Extremstrecke (Foto: Harald Hois)

Looser (SUI) vítězí před Albizuem (ESP) a Ondřejem Fojtíkem

"Do pekla a zpět", Salzkammergut Trophy k 20-letému výročí dostála svému mottu: v lijáku, nízkých teplotách pod deset stupňů a tomu odpovídajících extrémních podmínkách na trati odstartovalo 768 účastníkům trasy A v pět hodin ráno. Na 210 kilometrech a 7.119 výškových metrech to bylo napínavé od začátku až do konce. Na posledních kilometrech držel vedení Španěl Joseba Lizaso Albizu, ale v cílovém sprintu ho za sebou o 2,5 vteřiny nechal Švýcar Konny Looser. Ondřej Fojtík obsadil třetí příčku s odstupem čtyři a půl minuty. Fojtík tak vybojoval své již páté podium na Salzkammergut Trophy!
Milena Cesnaková - Salzkammergut Trophy 2017 (Foto: sportograf)

Milenu Cesnakovou porazila jen Sabine Sommer (AUT)

Milena Cesnaková (Cyklo Team Weber) nestačila letos jen na Hornorakušanku Sabine Sommer (Vitalmonitor ARBÖ Racing Team). Časem 13:01:37 zaostala 11 minut za rakouskou mistryní v MTB maratonu. Po jejích vítězstvích v letech 2014 a 2015 a třetím místě vloni, tak letos dosáhla svého již čtvrtého umístění na stupních vítězů. Třetí příčka patří Irině Krenn z Bad Goisernu s časem 13:41:40.

Díky Denise Skrbkové (beManiax MADBIKE), Hance Nenadálové (Marathon CZ) a Zuzaně Palúchové (The Slovak Snail Highlanders) se další Češky resp. Slovenka umístily na 11. a 13. příčkách.
Matouš Ulman - Salzkammergut Trophy 2017 (Foto: sportograf)

Matouš Ulman a Jiří Novák nejlepší na trase B

119 kilometrů a 3.848 výškových metrů - to jsou klíčové údaje o trase B. Za stálého deště a při teplotách kolem deseti stupňů byl závod všechno jiného než dětská hříčka!

Matouš Ulman (Ceska sporitelna - Accolade) a Jiří Novák (DMT Racing Team) předvedli na druhé nejdelší distanci souboj na ostří nože. Na Hallstätter Salzberg s jeho 11 vracečkami a nejprudším 30 % úsekem se na čele osamostatnil Ulman a svůj náskok navýšil až na tři minuty. Domácí závodník Lukas Islitzer z Gosau dosáhl o čtyři minuty rychlejšího času než při loňském vítězství a obsadil třetí místo.

Barbara Mayer z Lince vyhrála stylem start-cíl s náskokem dvacet minut na Janu Pichlíkovou (Erste Premier Petr Čech MTB team) a Cemile Trommer z Německa. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička Racing Team) vyhrála devátým nejlepším časem kategorii W50. Tereza Maťhová (BSP) a Milena Vodehnalová (Superior Cyklofit sport team) byly další dvě Češky v top 15.

Salzkammergut Trophy 2017 - Start Strecke G (Foto: Joachim Gamsjäger)

Další výsledky

Salzkammergut Trophy je mezi Čechy a Slováky dlouhodobě velmi oblíbený závod. Přes 500 Čechů a skoro 200 Slováků bylo letos opět na startu. Vedle úspěchů na obou nejdelších trasách dosáhli dalších skvělých umístění ve svých věkových kategoriích.

Na trase C na 74 kilometrů s 2.500 výškovými metry se startem v Obertraunu u Hallstattského jezera vybojoval Jan Procházka (Cyklosport Chropyně) třetí příčku. Josef Schejbal (Cyklo Profi) a Radka Březinová (Lowellpro racing team) pátá místa a Kristina Koscová (TS Bohemia Kross Racing Team) byla sedmá.

Michaela Jauk (Ganesha Team - SCOTT) zmeškala na náročné All-Mountain trase podium o pouhou půl sekundu. Kategorii W30 ale vyhrála s přehledem o půl hodiny. Zuzana Pirzkallová (RAJEC Allivictus) a Lubomir Murarik z Kaktus bike Bratislava obsadili sedmou resp. osmou příčku.

Na trase E skončila Kateřina Strnadová (Eleven-Mercedes-Mitas) pátá a Tomáš Morávek a Kristýna Pejšovâ vyhráli v juniorských kategorích na trase F.