Levéltár 2012

Bart Brentjens (NED), Ondrej Fojtik (CZE), Max Friedrich (GER) - Sieger Salzkammergut Trophy 2012 (Foto: Reitbauer Gerhard)Bart Brentjens (NED), Ondrej Fojtik (CZE), Max Friedrich (GER) - Sieger Salzkammergut Trophy 2012 (Foto: Reitbauer Gerhard)

Ondrej Fojtik (CZE) nyerte a Trophy extrém távját

Az 557 jelentkező közül idén csak 456 résztvevő állt reggel 5-kor rajthoz, hogy megtegye a 211 km ultra távot. 288 versenyző ért célba az időkorlát előtt. A címvédő Wolfgang Krenn (Team Zwillingscraft) adta meg a verseny elején a tempót, de két óra elteltével egy kezdődő influenzás infekció miatt vissza kellett vennie, végül feladta a versenyt. Ezt követően az ischli Salzbergig az olimpiai aranyérmes Bart Brentjens (NED) vette át a vezetést. A második hütteneckalmi kaptatón támadásba lendült a cseh Ondrej Fojtik (Toyota Dolak). A Crocodile Trophy 2011-es győztese több mint hét percre növelte előnyét a célig, és fölénnyel nyert 10h37m00s-cel. Csak 2m40s-cel Brentjens mögött, harmadik helyen futott be a négyszeres német maraton bajnok Max Friedrich (Ergon Racing Team).
Németh Gábor, a legjobb magyar résztvevő 13h16'30''-cel a 63. helyen végzett.

A hölgyeknél Natascha Binder (GER) nyerte a mezőnyt 14h06m18s-es idővel, őt követte az olasz Michaela Ton, valamint harmadik helyen a drezdai Anja Dinter.
Több mint 50.000 online fotó

Erwin Haiden legszebb sajtófotói megtekinthetők a bikeboard.at-n. A sportograf.de-n 51817 résztvevőkről készült fotó található, amiket egyszerűen a rajtszámmal lehet lehívni. A "Foto-Flat"-nek köszönhetően a Salzkammergut Trophy résztvevői a róluk készült nagy felbontású fényképeket kedvező fix áron veheti meg. Aki nem emlékszik a rajtszámára, az az eredménylistán keresztül is elérheti a fotókat és kinyomtathatja az okleveleket.
Trophy Bike Check (Foto: Martin Bihounek)

Trophy Bike-Check

Az extrém táv résztvevői számára idén először volt kötelező a kerékpárellenőrzés. Az akció célja a biztonság javítása volt. Erich Reith és a wörschachi Sport Scherz csapata közel 200 birngát vizsgált át. Az eredmény: "Rémisztő, milyen felszereléssel akart néhány résztvevő rajthoz állni. Minden ötödik kerékpárt el kellett utasítanunk, nagyon gyakran volt kopott a fék."

Az ellenőrzés során statisztikai adatokat is gyűjtöttünk. A 211 km-es táv résztvevői körében a Cannondale a legkedveltebb márka.

Soukup és Kaltenhauser nyerték a B távot

A 119 km-es távon Christoph Soukup (HITEC Team) 4:59:56-es idjével öt óra alatt maradt, maga mögé utasítva evvel a finn Jukka Vastarantát (a 2011-es európai maraton 2. helyezettje) és az osztrák Hermann Pernsteinert.
A hölgyeknél a Ritchey Mountainbike Challenge többszörös bajnoka, Barbara Kaltenhauser (Corratec World Team) lett ismét a csoportbajnok. A még mindig kőkemény 120 km-es (3.800 m szk) távon 6:21:11-ével több mint négy perc előnnyel győzött Sabine Sommer (ARBÖ Freistadt) előtt.
Egy magyar hölgy is kiváló helyezést ért el a hűvös és a szakadozó eső ellenére: Cseh Veronika (Alpinbike Team Giant Endura)  7h 50' 52'' alatt ért célba, ezáltal a női AKIII-os csoportban második helyen végzett. Korosztályában csak a német Tanja Trinkwalter volt valamivel gyorsabb.
Hannes Fischbacher (Foto: sportograf.de)

Kettős győzelem a
Flachau KTM
Racingteamnél

A 76,5 km-es C táv (2.440 m szk) több mint 500 célbajutója közül Hannes Fischbacher (Flachau KTM Rachingteam) 3 óra 22  perc alatti idejével utasította maga mögé versenytársát, Andreas Hubert (RSV Traunstein).

A cseh Milan Bachman harmadik helyezést ért el. Szintén volt oka az örömre a magyar Ruzovski Gábornak, aki az első helyezett, a helyi Martin Hornegger után az AK4-ben második helyen végzett.

A hölgyeknél Lisa Pleyer (Flachau KTM Rachingteam) végzett első helyen Sabine Schneider (GER) és Margareta Emberger (Bikeklinik) előtt. A budapesti Orosz Anita (TREK SE) hatodik helyen végzett.

Siegerehrung ASVÖ SCOTT Junior Trophy Bad Goisern (Foto: Martin Huber)Siegerehrung ASVÖ SCOTT Junior Trophy Bad Goisern (Foto: Martin Huber)

ASVÖ SCOTT Junior Trophy

Az ASVÖ SCOTT Junior Trophyn az U5-U17 kategóriákban közel 300 versenyző indult. A legkisebbek, néhányan rolleren, cumival felszerelkezve látványos kört tettek. A serdülők heves párbajokat vívtak és eseménydús célbaérésekkel szolgáltak az igényes pályán. A gyerekek és a tinik emlékül Trophy pólót, valamint mézeskalácsból készült emlékérmet kaptak. Az 1.500 Euro értékű SCOTT Mountainbike-ot Carina nyerte.