+ Trophy 2015. júl. 11-én
+ Jelentkezés 2015-re
+ Visszapillantás a 2014-es Trophyra
+ Több mint 120.000 online fotó a résztvevőkről
+ Cséri Szilvia (Femat-ZKSE) 2. helyezést ér el az Intersport Marathon Sorozaton

INFOK/REKLÁM:
+ Hagan-Lodge
+ Fischer-Sports
+ PowerBar

Start Salzkammergut Trophy 2014 (Foto: Erwin Haiden)Start Salzkammergut Trophy 2014 (Foto: Erwin Haiden)

Visszatekintés a 2014-es Trophyra - Jelentkezés a 2015-ösre

Iszapbírkózás rekord számú résztvevővel: Az eső ellenére az első 627 mindenre elszámt sportoló már 5 órakor nekivágott a  a világörökség területén futó 211 km-es, 7.049 méter szintkülönbséggel büszkélkedő szörnytávnak. Az extrém távon a kiesők aránya idén szűk 40%-ot tett ki, így végül 388 befutó versenyzőt ünnepelhetett a goiserni Marktplatz célegyenesében szurkoló közönség. A 17. Salzkammergut Trophyn csak a szombati maratonra 44 nemzet 5.001 versenyzője jelentkezett. Az időjárás miatt a hét távon végül 4.256 résztvevő állt rajthoz, és 3.816 ért célba.

Szívből köszönjük minden résztvevőnek, a több mint 1.000 segítőnek, az együttműködő egyesületeknek és szervezeteknek, minden telektulajdonosnak és helyi lakosnak, valamint minden támogatónak és hű szponzorainknak, hogy a rendezvény végül sikerrel zárult!

Kérjük, az elismerő szavakat, a kritikákat, észrevételeket, ötleteket és javaslatokat a salzkammergut@trophy.at e-mail címre küldjétek. Jövő évre nem tervezünk új versenyszámokat, de fejlesztünk, dolgozunk és javítunk az eddig meglévőkön. Rossz idő esetén például betervezünk egy második kerékpármosót is. A Bike-Check-ekre keresünk még partnerkereskedőket, valamint a várakozási idők lerövidítése érdekében további szerelőket a Trophy hétvégére. A slow motion versenyszámban a résztvevők számát 100-ról 50-re csökkentjük, hogy több csapatnak legyen esélye a díjak megszerzésére.

A 18. Salzkammergut Trophy 2015 július 11-én kerül megrendezésre.
Jelentkezni mostantól lehet.
Sieger Damen IMS 2014

Az Intersport Maraton Sorozat összesítettjében ötödik győzelmét aratva több, mint két perc előnnyel Karel Hartl (Kellys Bike Ranch Team CZE) győzött az istebnai finálén. 2008 és 2011 között Karel egymás után négy alkalommal nyerte meg a Sorozatot. 2012-ben nem indult, tavaly a második helyen végzett. A második helyezést idén Véna Hornych (Kupkolo.cz), míg a harmadikat Martin Imrich (Velosprint - Mtbiker SVK) érte el.

Egyenletes teljesítményének köszönhetően a női mezőnyben a CK Svätý Jur (SVK) színeiben induló Barbara Skandikova szerezte meg az első helyet. A magyar Cséri Szilvia (Femat-ZKSE) második helyezést ért el, a harmadik helyen a cseh Ladislava Bímová végzett.

A tombola fődíját, egy "Genesis Evolution Team"-et 2.799 Euro értékben Emil Grofčík vihette haza.
Több mint 120.000 online fotó

Erwin Haiden legszebb sajtófotói megtekinthetők a bikeboard.at-n. A sportograf.de-n 120000 résztvevőkről készült fotó található, amiket egyszerűen a rajtszámmal lehet lehívni. A "Foto-Flat"-nek köszönhetően a Salzkammergut Trophy résztvevői a róluk készült nagy felbontású fényképeket kedvező fix áron veheti meg. Aki nem emlékszik a rajtszámára, az az eredménylistán keresztül is elérheti a fotókat és kinyomtathatja az okleveleket.