Archiv 2012

Bart Brentjens (NED), Ondrej Fojtik (CZE), Max Friedrich (GER) - Sieger Salzkammergut Trophy 2012 (Foto: Reitbauer Gerhard)Bart Brentjens (NED), Ondrej Fojtik (CZE), Max Friedrich (GER) - Sieger Salzkammergut Trophy 2012 (Foto: Reitbauer Gerhard)

Ondřej Fojtík (CZE) vyhrál extrémní trasu Trophy

Z 557 přihlášených se letos rozhodlo k účasti jen 456 bikerů na trati dlouhé 211 kilometrů, z toho dojelo v limitu do cíle 288 lidí. Loňský vítěz Wolfgang Krenn (AUT) udával tempo v úvodu, ale kvůli nastupující chřipce musel po dvou hodinách odstoupit ze závodu. Až k Salzbergu převzal vedoucí úlohu olympijský vítěz Bart Brentjens (NED). Ve druhém výjezdu na Hütteneckalm atakoval Ondřej Fojtík (Toyota Dolák). Vítěz Crocodile-Trophy 2011 si až do cíle vybudoval náskok více než sedmi minut a zvítězil časem 10h37m00s. Jen 2m40s za Brentjensem dokončil na třetí příčce čtyřnásobný  německý mistr v MTB maratonu Max Friedrich (Ergon Racing Team). Tomáš Kozák (CZE) obsadil čtvrtou příčku.

V ženách vyhrála Natascha Binder (GER) za 14h06m18s před Italkou Michaelou Ton. Anja Dinter z Drážďan dojela třetí. Ze tří Češek na startu dokončila závod jako jediná Ivana Chlustinová na pátém místě.
Přes 50.000 fotek online

Nejkrásnější tiskové fotky od Erwina Haidena najdete na bikeboard.at. Na sportograf.de je 51817 fotek účastníků online, které jednoduše vyhledáte podle startovních čísel. Díky technologii "Foto-Flat" může každý účastník Salzkammergut Trophy koupit fotky ve vysokém rozlišení za výhodné ceny. Kdo už si nepamatuje své startovní číslo, se může na své fotky dostat přes výsledkovou listinu a také si vytisknout diplom.
Trophy Bike-CheckTrophy Bike Check (Foto: Martin Bihounek)

Trophy Bike-Check

Pro účastníky extrémní trasy byla letos poprvé povinná kontrola kol. Cílem bylo zvýšení bezpečnosti. Erich Reith a jeho tým ze Sport Scherz ve Wörschach zkontrolovali skoro 200 kol. Jeho výsledek: "Je strašné, s jakým materiálem chtěli mnozí účastníci vyrazit na start. Každé páté kolo jsme museli odmítnout, velmi často měla opotřebené brzdové destičky."

Zároveň jsme si udělali statistiky. Mezi účastníky na trase 211 km byla nejoblíběnější značka Cannondale.

Milan Bachmann (Foto: sportograf.de)

Milan Bachmann se na trase C postaral o české místo na pódiu

Mezi 500 dokončivšími na trase C s 2.440 výškovými metry a 76,5 kilometry se prosadil Hannes Fischbacher (Flachau-KTM-Rachingteam) za 3:22 h na prvním místě před svými konkurenty Andrease Huberem (RSV Traunstein) a Milanem Bachmanem.
Přito se dlouho zdálo, že český závodník může pomýšlet i na víc. Mezičas na Rossalmu po 17 km ukázal ztrátu jen 42 sekund na Fischbachera a ještě před Huberem. Nakonec však ztratil hodně času a chytil devět minut ztrát.

V ženách vyhrála Lisa Pleyer (AUT) za 3:52:36 h před Sabine Schneider (GER) a Margaretou Emberger (AUT). Čtvrté místo patřilo Lucii Vláškové (Kellys Bike Ranch Team). Čas 4:24:58 h však stačil  na vítězství v kategorii AK1.
Natalie Smejkalova (Foto: sportograf.de)

Trasa E - Natalie Šmejkalová celkovou vítězkou

Natalie Šmejkalová (Aritma Praha) zajela na trase dlouhé 37,9 km sice třetí nejlepší čas, ale nakonce se mohla těšit z celkového prvenství mezi ženami. Obě nejrychlejší, Franziska Niederacher a Lisa Lechner (obě Rakousko), byly hodnoceny v juniorské kategorii.

Christoph Mick (KTM Donau Fritzi Racing) vybojoval vítězství za 1:33:36 h v mužích. S 01:28 min resp. 01:42 min ho následovali Jonas Müller (Intersport-Genesis Team) a Philipp Wetzelberger (RC Friedberg-Pinggau).
NECKÁROVÁ Zuzana (Foto: sportograf.de)

Třetí příčka pro Zuzanu Neckářovou na distanci 53 km

Na nejobsazenější trase se kromě Rakušanů, kteří obsadili kompletní stupně vítězů (Uwe Hochenwarter, Manfred Zöger a Matthias Grick), vepředu ukázali také Češi.
Jan Sýkora (Volvo Auto Hase MTB Team) obsadil šesté místo v kategorii AK1.
Zuzana Neckářová (Team Marin Bikes Komersia), čtvrtá celkově, byla třetí v AK1.
Siegerehrung ASVÖ SCOTT Junior Trophy Bad Goisern (Foto: Martin Huber)Siegerehrung ASVÖ SCOTT Junior Trophy Bad Goisern (Foto: Martin Huber)

ASVÖ SCOTT Junior-Trophy

V rámci ASVÖ SCOTT Junior-Trophy bylo na startu v kategoriích U5 až U17 na startu skoro 300 dětských účastníků. Na památku dostali všechny děti a mládežníci tričko Trophy a pamětní medaili z perníčku! Kolo SCOTT za 1.500 Euro vyhrála Carina.

Start Einrad DH Bad Goisern 2012Start Einrad DH Bad Goisern 2012

Jakub Rulf (CZE) vyhrál sjezd jednokolek

Na závěr celého soutěžního víkendu závodili jednokolkaři od hotelu Predigstuhl dolů až na náměstí Bad Goisernu. Skoro 80 odvážlivců z pěti zemí se postavilo na start 4,1 km dlouhé trasy po lesních a lučních cestách. Závod pro sebe rozhodl favorit a stálý host Salzkammergut Trophy Jakub Rulf z Děčína za 16:36 min. Nechal za sebou nejen Australana Marka Lavise – nakonec skončil pátý – ale také nejsilněší Rakušany! Na druhém místě skončil Johannes Rohrmoser z Flachau, třetí byl Markus Pröglhöf!

Červeno-bílo-červené bylo pódium žen: vyhrála Cornelia Panozzo před dvojčaty Tinou Pötz (2.) a Alexandra Pötz!

MarathonMan Serie 2012 Siegerehrung SeiffenMarathonMan Serie 2012 Siegerehrung Seiffen

Série MarathonMan - Binder a Wauschkuhn vítězí

Na finále MME v Seiffenu bylo 1.400 účastníků. Bastian Wauschkuhn si zajistil velkové prvenství s náskokem 662 bodů před obhájcem Stefanem Danowskim a Torstenem Mützlitzem. V ženách se z vítězství radovala Natascha Binder před Lucií Vláškovoú a Zuzanou Neckářovou.
Start Salzkammergut Trophy 2011 (Foto: Erwin Haiden)Salzkammergut Trophy Sieger Wolfgang Krenn (Foto: Erwin Haiden)

Ondrej Fojtik vyzve Wolfganga Krenna

Salzkammergut-Trophy se chlubi obzvlaste silnym startovnim polem! Na trase 211 km patri mezi favority domaci obhajce prvenstvi  Wolfgang Krenn a vitez 2010, Erwin Dietrich, a jejich vyzivateli budou predevsim  Ondrej Fojtik (CZE), olympijsky vitez Bart Brentjens (NED) a ctyrnasobny nemecky maratonsky mistr Max Friedrich.

Spanel Roberto Heras, byvaly profik na silnici a pomocnik Lance Armstronga je velkym favoritem na distanci 119 km. S Finem Jukou Vastarantou, vicemistrem Evropy 2011 v Kleinzellu, pribyl vcera dalsi velky protivnik.

Aktualne je prihlaseno 4.500 ucastniku z 36 statu, a spousta zastupcu medii z pulky Evropy.

Na cca 15.000 divaku ceka program od patecniho poledne do nedelniho odpoledne.
Novinka! Hill Climb v neděli

Na náměstí v Bad Goisernu startuje v neděli v 9:00 poprvé Hillclimb (závod do vrchu) k Berghotelu Predigstuhl. Na trase dlouhé 5,1 kilometrů překonají závodníci celkové převýšení 478 metrů. Startovné je 12 Euro včetně 6 Euro pro závodníky bez licence ÖRV nebo UCI. Startovní pole je v prvním roce omezeno na 200 účastníků.
Mapy tras online

Zaváděcí kolo trasy C v Obertraunu bylo trochu prodlouženo, aby se startovní pole za Hallstattem natáhlo a nevznikaly zácpy. Trasa nyní měří 76,5 kilometrů. Od 6. července jsou trasy z větší části vyznačeny a uvolněny k tréninku. Na mapě vyznačené úseky trasy bílou přerušovanou čárou  jsou volné jen v den závodu!
Sjezd jednokolek v neděli

Vedle Muni-Marathonu, který se jede v sobotu v rámci Salzkammergut Trophy na trase 22,1 km, se koná tento rok už pátý sjezd jednokolek! Hromadný start je u Berghotelu Predigstuhl a i letos je vypsán jako mistrovství Rakouska. Na peloton takřka 100 závodníků čeká trať o délce 4,1 kilometrů sjezdu s převýšením skoro 500 v.m. po turistických stezkách a bobové dráze!
Ö3 Disco v pátek

Jako „Trophy-Warm-Up“ se koná v pátek 13. července na náměstí Bad Goisernu Ö3-Disco s DJ Alexem Listem (začátek ve 20:00). Alex List je jeden z etablovaných rakouských DJ‘s. Už 20 let pracuje pro Ö3 - rakouské nejoblíbenější rádio - a za tu dobu účinkoval při více než 1.000 Ö3 vystoupeních. „Rutina u mě neexistuje, každý večer je jiný“, říká Alex List. „Nejsem žádný poskytovatel služeb, jsem umělec. Je to pokaždé nepopsatelný popis rozhýbat lidi muzikou a vyrábět pozitivní energii.“

Trička Trophy 2012

Černá trička pro „Finishery“ na extrémní trase mají dlouhou tradici. Pamětní trička pro ostatní trasy jsou na výběr ve čtyřech různých barvách - Chamois, Green Flash,  French Blue a Limestone.

60+ na extrémní trase!

I na nejdelší trati vypisujeme nově kategorii AK5. Na všech šesti trasách je tedy letos dohromady 19 kategorií pro ženy a 24 pro muže a tím lze vyhrát celkem 129 trofejí!
IMS 2012  - Hlavna cena

IMS 2012 - Hlavna cena

Po maratonu v Praze, na pořadu tento víkend je bike festival ve Visegrádu. Registrace je k mani. Pozdejsi přihlášky budou přijímány az do hodinu před startem. Všichni účastníci seriálu, kteří dokončí aspoň tři maratony, obdrží na finále dres Genesis zdarma, a dále mezi všemi účastníky bude vylosován jeden výherce kola "Genesis Revolution Team" v hodnotě 3.499 Euro.
16.06. Genesis Bike Prague, Praha 6 (CZE)
01.07. Duna Marathon, Visegrád (HUN)
14.07. Salzkammergut Trophy, Bad Goisern (AUT)
28.07. Intersport Stupava Marathon, Stupava (SVK)
11.08. Dema Horal Alto Marathon, Svit (SVK)
29.09. Powerade Marathon, Istebna (POL)
Vorschaubild Magazin Biken in Oberösterreich 2012

Právě vydáno: Biken in OÖ

V časopisu „Biken in Oberösterreich“ (Bikování v Horním Rakousku) prezentuje Hornorakouský turistický svaz nejlepší místa spolkové země. Na 28 stránkách vás naladí na cyklodovolenou svět hor a jezer a nedotčená příroda Národního parku Kalkalpen.

K tomu jsou v nabídce informace o bikových akcích, nejnovější trendy v oblasti E-Bike a tipy, jak na internetu naplánovat dovolenou. Časopis je zasílán bezplatně. Tel.: +43 732 221022