Přezkoumání 2019

Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - 210 km Extremdistanz (Foto: Erwin Haiden)Konny Looser (SUI) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - 210 km Extremdistanz (Foto: Erwin Haiden)

Extrémní trasa, extrémní počasí: Looser vyhrál potřetí za sebou!

Extrémní trasa, extrémní počasí: vyhrál potřetí v řadě! Švýcar Konny Looser vyhrál potřetí v řadě a s převahou porazil druhého Martin Ludwiczek z Tirolska. S méně než minutovou ztrátou skončil senzačně třetí Lukas Kaufmann z Horního Rakouska!
více
Extrémní trasa, extrémní počasí: vyhrál potřetí v řadě! Švýcar Konny Looser vyhrál potřetí v řadě a s převahou porazil druhého Martin Ludwiczek z Tirolska. S méně než minutovou ztrátou skončil senzačně třetí Lukas Kaufmann z Horního Rakouska! Lukas Kaufmann zvítězil spolu s Julianem Philippem a Martinem Seewaldem v týmech před „Slovak Snail Highlanders“ a jezdci z týmu RSV-Erzgebirge.

Z 676 přihlášených stanulo na startu v 5 hodin za lijáku a pod těžkými nízkoležícími mraky pouze 526 lidí na startu, z toho jich kvůli extrémním povetrnostním podmínkám vzdalo 216. Vídeňanka Katharina Fiala dojela jako jediná žena z devíti startujících do cíle. Denisa Skrbková (BEKO Bike Racing Team) jela dlouho na třetí pozici, ale za půlkou závodu vzdala. Také Hana Nenadálová (MTB R2 TEAM) se pohybovala před svým odstoupením na km 125 před pozdější vítězkou.

Gratulumeme všem, kdo dojeli do v cíle!

23. Salzkammergut Trophy se koná 18. července 2020!
Přihlášky jsou možné již teď.
svinout
Ondřej Fojtík (CZE) - 3. Platz Salzkammergut Trophy 2019 - M40 Strecke A (Foto: sportograf.de)Ondřej Fojtík (CZE) - 3. Platz Salzkammergut Trophy 2019 - M40 Strecke A (Foto: sportograf.de)

Ondřej Fojtík (Force Fojtík Head Team) opět v top 10

Při své 16. účasti na Salzkammergut Trophy dosáhl Ondřej Fojtík opět na špičkové umístění, když byl v cíli třetí časem 11:33:40 h v kategorii M40.
více

Přestože je Salzkammergut Trophy mým absolutně nejoblíbenejsim závodem, letošní ročník byl absolutní nejtěžší, s největší výzvou vůbec Jedním z důvodů bylo, že jsem byl nemocný, a druhým důvodem, že jsem měl minimum času na trénink kvůli mé nové trenerske poradenské aktivitě.

Ale Salzkammergut Trophy je pro mě prioritou. Chtěl jsem to udělat z lásky k závodu a neodolatelné krajině jakou je Salzkammergut.

Na letošní Trophy jsem se trápil nejvíce v porovnání s předchozími lety. Bojoval jsem se sebou po mentální i na fyzické stránce. Mohl jsem se zastavit 1000krát a zabalit to, ale chtěl jsem pokračovat a dokázat si, že to dokážu. A z úcty k závodu a lidem kolem něj.

Ano, Cape Epic a Crocodile Trophy jsou taky moje oblíbené závody, ale k Trophy mám zvláštní vztah. Těžko říci proč tento region tolik miluji. Myslím, že je to kombinace kultury, krajiny, pohostinnosti. Vždy po závodě chci zůstat déle se svou celou rodinou, více prozkoumat okolí a přírodu, a taky dělat různé jine aktivity. Jsem přesvědčen, že všichni cyklisté by měli závodit na Trophy alespoň jednou a projet  okolní hory i se svými rodinami.

Jak jsem se zmínil na začátku, nyní provozuji cyklistiské trenérské poradenství. Moji klienti jsou vysoce motivovaní cyklisté, kteří potřebují určité cíle. Legrační je, že většina z nich zacílí na Trophy v následujících letech. A jsem rád, že jsem pro ně mohl nastavit Trophy jako srovnávací nadstandardni závod.

Ne, moje náklonnost a láska k Trophy přetrvává. Závod a region mi každý rok poskytují něco nového, něco jedinečného. Je to jakoby návykový fenomén.

Kvůli obtížným podmínkám pokořilo jen 25 závodníků magickou 12-hodinovou hranici. Vedle Fojtíka se to povedlo už jenom jednomu Čechovi. Jan Martin (KAH Sport Vrchlabí) projel cílem v Bad Goisernu po 11:54:43 h jako 7. v kategorii M30.
svinout
Christoph Soukup (AUT) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - Strecke B (Foto: Erwin Haiden)

Vítězové
trasy B

Trasa B s neuvěřitelnými 3.848 m převýšení na 119,5 km byla letos opět nejvýce obsazená! Z 1.110 přihlášených účastníků šlo na start jen 873, 761 jich zvládlo dojet do cíle!

více

Christoph Soukup (KTM MTB Factory Team) vyhrál před Alexanderem Stadlerem (Intersport Genesis Team) a Matthiasem Albertim. Jan Procházka (Cyklosport Chropyně) jako nejlepší Čech dojel osmý za 5:38:50 h.

V ženách uspěla Brigitta Poór (HUN) s minutou náskoku na Annette Greiner (GER). Irina Krenn z Bad Goisernu byla třetí. Místa 4 až 7 obsadily Češky!

4. Šťepánka Staňková 7:25:23 (2. místo ve W30)
Kolovna bike team

5. Nikol Flašarová 7:32:28 (2. ve W20)

6. Dagmar Sladkovská7:34:39 (2. ve W40)
Česká spořitelna Accolade

7. Jana Matlášková  7:38:56 (1. v W50)
Cyklo Jiřička Racing Team

V týmech obsadil český tým „REDFROG Bikeinvest“ třetí příčku před „Slovak Snail Highlanders“.
svinout
Marek Rauchfuss (CZE) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - Strecke C (Foto: Joachim Gamsjäger)

Trasa C: Vítězství start/cíl pro Rauchfusse!

Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team) se dostal do vedení hned po startovním výstřelu. Na Salzbergu zvýšil vedení na minutu, v cíli jich z toho bylo pět na Davida Seidela (GER) a Andrease Wolfmayra (AUT).
více
Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team) se dostal do vedení hned po startovním výstřelu. Na Salzbergu zvýšil vedení na minutu, v cíli jich z toho bylo pět na Davida Seidela (GER) a Andrease Wolfmayra (AUT).

Josef Schejbal přijel sedmý a byl třetí v M40. Spolu s Pavlem Vondroušem a Liborem Kovaříkem brali páté místo s týmem Cyklo Profi Gold Fren.

Ženy ovládla Angelika Tazreiter (KTM MTB Factory Team) s velkým náskokem potřetí v řadě! Andrea Maťhová byla desátá jako nejlepší Češka!
svinout
Jiri Novák (CZE) - Sieger Salzkammergut Trophy 2019 - Gravel Marathon (Foto: Joachim Gamsjäger)

Jiří Novák vyhrál Gravel-Marathon

47 závodníků se postavilo na start Gravel-Marathonu na 63,5 km s 2.076 v.m. Jiří Novák vyhrál v čase 2:50:07 před dvěma domácími závodníky Christianem Isakem a Thomasem Stamcarem.
Slow Motion Wertung Siegerehrung (Foto: Joachim Gamsjäger)

Přes 700 účastníků z Čech
a Slovenska

Salzkammergut Trophy je u účastníků z Česka a Slovenska populární už mnoho let. Také na kratších trasách dosáhli řady úspěchů a 45 finišerů ze Slovak Snail Highlanders vyhrálo soutěž Slow-Motion časem 329 hodin a ujeli přitom 4.353 km!